4 اطلاعیه بروزرسانی و تخفیف‌های ویژه سایت :

آموزش سفارشی سازی وردپرس

46 آموزش کسب و کار اینترنتی , آموزش وردپرس , وردپرس محمد همتی چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 رای

بعد از این که در مقالات مدیریت ابزارک در وردپرس و مدیریت فهرست ها در وردپرس رو در سایت منتشر کردیم در ادامه آموزش وردپرس به سراغ سفارشی سازی وردپرس رفته ایم و میخواهیم به صورت کامل آموزش سفارشی سازی وردپرس رو ارائه دهیم.

آموزش سفارشی سازی وردپرس

آموزش سفارشی سازی وردپرس

برای سفارسی سازی وردپرس (البته قالب وردپرس) باید از منوی نمایش گزینه سفارشی سازی رو بزنید تا وارد بخش و صفحه سفارشی سازی شوید مانند تصویر زیر:

دسترسی به سفارشی سازی وردپرس

بعد از اینکه وارد بخش سفارشی سازی قالب وردپرس شدید با صفحه ای مانند تصویر زیر روبرو می شوید :

صفحه سفارشی سازی قالب وردپرس

برای سفارشی سازی قالب به صورت سریع می توانید از این بخش استفاده کنید. الیته اگر قالب شما این بخش را داشته باشد که معمولا اکثر قالب ها از این بخش پشتیبانی میکنند. 

در ادامه آموزش سفارشی سازی وردپرس، میتوانید بخش های مختلف قالب را به صورت سریع و زنده ویرایش و تغییر دهید.

تغییر قالب سایت:

در این بخش میتوانید سریع قالب رو عوض کنید کافیه از بخش تغییر قالب، گزینه تغییر بده رو انتخاب کنید تا لیست قالب های نصب شده برای شما ظاهر شود و از این بخش قالب مورد نظر رو انتخاب کنید و روی قالب مورد نظر گزینه پیش نمایش زنده رو بزنید تا قالب مورد نظر انتخاب شود. مانند تصویر زیر:

تغییر قالب در بخش سفارشی سازی قالب

بررسی گزینه های سفارشی سازی قالب

در این لحظه کل گزینه های سفارشی سازی قالب وردپرس رو به صورت کامل مورد بررسی قرار میدهیم و میگم هر بخش چه کاری انجام میدهد.

بررسی گزینه های سفارشی سازی قالب

۱- هویت سایت 
در این بخش شما میتوانید عنوان سایت، بخش معرفی سایت و لوگو سایت رو بر اساس نیاز خود تغییر دهید.

۲- رنگ ها
در بخش رنگ ها شما میتوانید شمای رنگ پایه، رنگ پس زمینه، رنگ متن سربرگ و ستون‌کناری و رنگ پس‌زمینه‌ی سربرگ و ستون‌کناری قالب رو به صورت کامل ویرایش کنید.

۳- تصویر سربرگ
شما از طریق این بخش می توانید تصویر و عکس سربرگ (هدر سایت) رو عوض کنید. کافیه وارد این بخش بشید و تصویر مورد نظر رو آپلود کنید و ذخیره رو بزنید تا تصویر هدر عوض شود.

۴- تصویر پس زمینه 
اگر خواستید تصویر پس زمینه سایتتون رو عوض کنید میتوانید از این بخش استفاده کنید. کافیه عکس یا پترن مورد نظر رو آپلود کنید تا پس زمینه سایت شما کامل عضو شود.

۵- فهرست ها
در این بخش میتوانید برای مکان هایی که فهرست پذیر هستند و جایگاه فهرست دارند، فهرست انتخاب کنید. اگر با فهرست ها کار نکردید و نمیدونید فهرست چی هستش، پیشنهاد میکنم مقاله مدیریت فهرست ها در وردپرس را مطالعه کنید. در این بخش میتوانید فهرست هم بسازید.

۶- ابزارک ها 
اگر قالب سایت شما از ابزارک پشتیبانی میکند می توانید از این بخش به مکان هایی که ابزارک پذیر هستند ابزارک اضافه کنید. در صورتی که با ابزارک ها آشنایی ندارید پیشنهاد میکنم مقاله مدیریت ابزارک در وردپرس را مطالعه کنید.

۷- تنظیمات برگه خانه 
در این بخش میتوانید تنظیمات صفحه اصلی رو انجام دهید. اگر میخواهید در صفحه اول آخرین مطالب سایت منتشر شوند یا فقط یک برگه نمایش داده شود از این بخش استفاده کنید. در صورتی که با برگه ها کار نکردید پیشنهاد میکنم مقاله آموزش کار با برگه ها در وردپرس را مطالعه کنید.

۸- CSS اضافی
اگر کد نویسی CSS بلد هستید می توانید از این بخش استایل و ظاهر سایتتون رو عوض کنید. برای یادگیری CSS میتوانید از دوره آموزش کامل طراحی وب سایت استفاده کنید.

نکته: بعد از این که تغییرات مورد نظر رو اعمال کردید از بخش بالا گزینه انتشار رو بزنید تا کل تغییرات که دادید اعمال شود.

انتشار تغییرات در سفارشی سازی قالب

بهترین جایگزین گوگل آنالیتیکس

۶ جایگزین برای گوگل آنالیتیکس

5 رای 5 votes, average: 3٫40 out of 55 votes, average: 3٫40 out of 55 votes, average: 3٫40 out of 55 votes, average: 3٫40 out of 55 votes, average: 3٫40 out of 5
1,146
توضیحات بیشتر
پیاده سازی سایت شخصی
راه اندازی سایت فروشگاهی
وردپرس
قالب وردپرس کلاوی
قالب رستوران
قالب وردپرس چند منظوره
نظرات شما + ۰
  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.
ارسال نظر ۰