4 اطلاعیه بروزرسانی و تخفیف‌های ویژه سایت :

آموزش ویرایشگر قالب و پلاگین در وردپرس

56 آموزش کسب و کار اینترنتی , آموزش وردپرس , وردپرس محمد همتی پنج شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
0 رای

بعد از این که در مورد بخش های مختلف منوی نمایش صحبت کردیم حال در ادامه آموزش وردپرس به سراغ ویرایشگر قالب و پلاگین در وردپرس میرویم. در این آموزش میخواهیم نحوه کار با ویرایشگر قالب و ویرایشگر پلاگین رو به صورت کامل آموزش دهیم.

آموزش ویرایشگر قالب و پلاگین در وردپرس

آموزش ویرایشگر قالب در وردپرس

بعضی وقت ها میخواهید قالب وردپرس رو ویرایش کنید. برای این کار دو روش وجود دارد یکی وارد هاست شوید و از طریق هاست، اقدام به ویرایش قالب وردپرس کنید. اما یک روش دیگر و کم دردسر وجود دارد که میتوانید از طریق پیشخوان وردپرس، دست به ویرایش قالب در وردپرس بزنید. برای دسترسی به این بخش کافیه از منوی نمایش، زیر منوی ویرایشگر رو بزنید تا وارد صفحه ویرایشگر شوید. مانند تصویر زیر:

آموزش ویرایشگر قالب وردپرس

بعد از اینکه گزینه ویرایشگر رو زدید وارد صفحه و بخش ویرایشگر قالب می شوید همانند صفحه زیر:

آموزش ویرایشگر افزونه وردپرس

در این صفحه شما چند بخش وجود دارد که از بالا رو به پایین شروع به توضیحاتی در مورد هر بخش میکنیم. 

راهنما صفحه ویرایشگر قالب وردپرس:

بالای صفحه ویرایشگری، گزینه ای وجود دارد با نام راهنما، که شما از طریق این گزینه میتوانید در مورد ویرایشگر قالب وردپرس راهنمایی شوید. در این بخش شما به بخش مستندات درباره توسعه پوسته‌ها، مستندات درباره استفاده از پوسته‌ها، مستندات درباره ویرایش پرونده‌ها، مستندات درباره توابع پوسته و انجمن پشتیبانی دسترس دارید. مانند تصویر زیر:

راهنمای ویرایشگر افزونه وردپرس

انتخاب قالب جهت ویرایش :

وقتی که وارد بخش ویرایشگر قالب می شود باید از بخش بالا، قالب وردپرس جهت ویرایش رو انتخاب کنید مانند تصویر زیر:

انتخاب قالب وردپرس جهت ویرایش

کافیه قالب مورد نظر رو انتخاب کنیم و روی دکمه گزینش بزنیم تا قالب مورد نظر انتخاب شود فایل های آن لود شود. 

انتخاب فایل قالب وردپرس جهت ویرایش :

بعد از اینکه قالب وردپرس رو انتخاب کردیم حال باید به سراغ فایل قالب برویم و قالب مورد نظر رو انتخاب کنیم. کافیه از سمت چپ (بخش پرونده های پوسته) روی فایل مورد نظر کلیک کنید تا فایل بود شود و اطلاعات آن در ادیتور سمت راست نمایش داده شود مانند تصویر زیر:

ویرایش  پرونده های پوسته

بعد از اینکه فایل رو انتخاب کردیم و تغییرات رو دادیم باید این تغییرات رو ذخیره کنیم. کافیه از بخش پایین گزینه بروز رسانی پرونده رو بزنید تا فایل مورد نظر به روز شود تغییرات اعمال شده ذخیره شود. 

آموزش ویرایشگر پلاگین در وردپرس

بعد از اینکه آموزش ویرایشگر قالب در وردپرس رو ارائه دادیم حال به سراغ ویرایشگر پلاگین وردپرس میرویم.برای ویرایش افزونه وردپرس در پیشخوان، کافیه از منوی افزونه ها، زیر منوی ویرایشگر رو انتخاب کنید مانند تصویر زیر:

ویرایشگر پلاگین در وردپرس

این بخش هم مثل بخش ویرایشگر قالب وردپرس می باشد. ولی باز تمام بخش های آن را توضیح میدهیم تا اشتباهی پیش نیاد و شما با کل بخش های این بخش هم آشنا شوید. 

راهنما صفحه ویرایشگر پلاگین وردپرس :

وقتی که وارد بخش و صفحه ویرایشگر پلاگین می شود بخش بالا صفحه دارای گزینه ای به نام راهنما است وقتی روی این گزینه کلیک کنید با صفحه مانند تصویر زیر روبرو می شود این بخش شامل مستندات درباره ویرایش افزونه‌ها، مستندات درباره نوشتن افزونه‌ها و انجمن پشتیبانی می باشد. 

راهنما صفحه ویرایشگر پلاگین وردپرس

انتخاب پلاگین جهت ویرایش :

در این بخش شما باید پلاگین مورد نظر رو انتخاب کنید و روی گزینه گزینش بزنید تا پلاگین وردپرس مورد نظر انتخاب شود مانند تصویر زیر:

انتخاب پلاگین جهت ویرایش

انتخاب فایل پلاگین وردپرس جهت ویرایش :

بعد از انتخاب پلاگین وردپرس باید فایل مورد نظر رو انتخاب کنید. برای این کار کافیه از سمت چپ فایل مورد نظر رو انتخاب کنید تا فایل مورد نظر لود شود مانند تصویر زیر:

انتخاب فایل پلاگین وردپرس جهت ویرایش

در این بخش که فایل مورد نظر رو انتخاب کردید بعد از تغییرات میتوانید با زدن دکمه بروز رسانی پرونده، فایل مورد نظر رو به روز کنید.

بهترین جایگزین گوگل آنالیتیکس

۶ جایگزین برای گوگل آنالیتیکس

5 رای 5 votes, average: 3٫40 out of 55 votes, average: 3٫40 out of 55 votes, average: 3٫40 out of 55 votes, average: 3٫40 out of 55 votes, average: 3٫40 out of 5
1,146
توضیحات بیشتر
پیاده سازی سایت شخصی
راه اندازی سایت فروشگاهی
وردپرس
قالب وردپرس کلاوی
قالب رستوران
قالب وردپرس چند منظوره
نظرات شما + ۰
  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.
ارسال نظر ۰