4 اطلاعیه بروزرسانی و تخفیف‌های ویژه سایت :

فرق برگه و نوشته در وردپرس

35 آموزش کسب و کار اینترنتی , آموزش وردپرس , وردپرس محمد همتی سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
0 رای

در ادامه آموزش وردپرس بعد از انتشار آموزش نوشتن مطلب در وردپرس و آموزش کار با برگه ها در وردپرس باید به سراغ فرق برگه و نوشته در وردپرس برویم و تفاوت این دو رو مورد بررسی قرار دهیم تا به صورت کامل با این دو آشنا شوید. 

فرق برگه و نوشته در وردپرس

فرق برگه و نوشته در وردپرس

انتشار هر گونه مطلب در سایت های وردپرسی از دو طریق زیر صورت میگیرد :

 • نوشته (post)
 • برگه (page)

وقتی وارد پیشخوان وردپرس می شوید و میخواهید مطلبی را در سایت منتشر کنید واقعا نمیتوان فرق برگه و نوشته در وردپرس را تشخیص داد و افراد تازه وارد و مبتدی با مشکل روبرو می شوند. طوری که ظاهر دیداری این دو تقریبا شبیه هم هستند و در چند چیز با هم تفاوت دارند. پس ابتدا بگیم نوشته و برگه رو تعریف کنیم بعد فرق این دو رو بیان نماییم.

نوشته: 

بخش نوشته ها، اصلی ترین طبقه بندی انتشار محتوا در وردپرس هستند. یعنی اگر بخواهیم مطلب در سایت منتشر کنیم از نوشته ها استفاده میکنیم. اگر بخواهیم با مثال توضیح دهیم، مثلا در سایت وردپرسی شو همین مطلب آموزشی یعنی فرق برگه و نوشته در وردپرس به صورت نوشته در سایت منتشر شده است. آخرین نوشته ها در بالای مطالب قرار میگیرند.

نکته: نوشته ها دارای بخش دسته ها و برچسب ها هستند که میتوان با استفاده از این دو بخش نوشته را مدیریت کرد و سایت را ساختارمند نمود. برای درک بهتر از برچسب و دسته های پیشنهاد میکنم دو مقاله دسته بندی نوشته ها در وردپرس و مدیریت برچسب ها در وردپرس را مطالعه کنید.

 

برگه:

برگه ها رو میتوان، صفحات ایستای سایت دانست. یعنی صفحاتی که احتیاج به تغییر ندارند. با استفاده از برگه ها میتوان صفحاتی مثل صفحه درباره ما، تماس با ما و … را درست کرد. تفاوتی ویژه ای که بین برگه و نوشته وجود دارد این است نوشته ها در صفحه اصلی سایت نمایش داده می شوند اما برگه ها در صفحه نخست سایت نماش داده نمی شوند.
تفاوت دیگری که در بالا به آن هم اشاره کردیم بحث دسته و برچسب است که در بخش برگه ها نه دسته ای وجود دارد نه برچسبی و فقط ساختار سلسه مراتبی وجود دارد. یعنی یک برگه میتواند مادر برگه دیگر شود و برگه فرزند زیر مجموعه برگه مادر شود و فرزند از ساختار برگه مادر پیروی کند.

یکی از مزایایی برگه های وردپرس این است که امکان استفاده از قالب مجزا از پوسته اصلی سایت است. با این ویژگی می توانید برخی از برگه های خود را با طراحی متفاوت بر روی سایت قرار دهید و از آنها برای مقاصد مختلف استفاده کنید. برای مثال داشتن یک صفحه فرود برای فروش یک محصول ویژه بسیار مهم است که با استفاده از برگه ها این موضوع را می توانید حل کنید.

تفاوت های برگه و نوشته

تفاوت های برگه و نوشته در وردپرس

اگر بخواهیم به صورت کلی فرق برگه و نوشته در وردپرس را مورد بررسی قرار دهیم میتوان به چند مورد زیر اشاره کنیم تا واقعا تفاوت این دو رو متوجه شویم :

 • برگه های ایستا هستند ولی نوشته ها نه
 • آخرین نوشته ها در سایت منتشر می شود اما برگه ها نه
 • نوشته ها قابلیت دسته بندی دارند در مقابل برگه ها خاصیت سلسله مراتبی دارند
 • نوشته ها به خبرخوان (RSS) خوراک داده می شوند اما برگه ها نه
 • برگه ها در قالب های دلخواه (custom template) قرار می گیرند اما نوشته ها نه (یعنی هر برگه می تواند یک شکل و استایل خاصی داشته باشد)
 • نوشته ها برچسب دارند اما برگه ها ندارند
 • نوشته ها نویسنده را نمایش میدهد ولی برگه ها نه
 • نوشته ها چکیده دارند اما برگه ها نه

اینفوگرافیک فرق برگه و نوشته در وردپرس

اینفوگرافیک فرق برگه و نوشته در وردپرس

چه موقع از نوشته و برگه استفاده کنیم:

هر وقت خواستید یک مطلب آموزشی، دانلود و . . .در سایت قرار دهید و سایت را به روز کنید بهتر است از نوشته ها استفاده نماید. اما اگر خواستید صفحا ایستا مثل تماس با ما، درباره ما و . . . بسازید بهتر است از برگه ها استفاده کنید. اگر نحوه کار با نوشته ها و برگه ها رو نمیدوندی پیشنهاد میکنم دو مقاله آموزش نوشتن مطلب در وردپرس و آموزش کار با برگه ها در وردپرس را مطالعه کنید یا از بخش آموزش وردپرس استفاده نمایید.

بهترین جایگزین گوگل آنالیتیکس

۶ جایگزین برای گوگل آنالیتیکس

5 رای 5 votes, average: 3٫40 out of 55 votes, average: 3٫40 out of 55 votes, average: 3٫40 out of 55 votes, average: 3٫40 out of 55 votes, average: 3٫40 out of 5
1,146
توضیحات بیشتر
پیاده سازی سایت شخصی
راه اندازی سایت فروشگاهی
وردپرس
قالب وردپرس کلاوی
قالب رستوران
قالب وردپرس چند منظوره
نظرات شما + ۰
 • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.
ارسال نظر ۰